Logi sisse | Registreeru kasutajaks

Tampotrükk

Tampotrükk leiutati rohkem kui 150 aastat tagasi. Hilistest 1960-ndatest hakkas jõudsalt edasi arenema vana, esialgu käekellade tootmisest välja kasvanud trükimeetod. Tampotrükk leidis laiemat kasutust ning silikoonpatjade tulekuga ja masina uuendustega lõi see ala õitsele.

Tampotrükk võimaldab kahemõõtmelisi kujutisi kanda kolmemõõtmelistele esemetele. Tampotrükk on palju võimalusi pakkuv trükiala disaineritele ja ka inseneridele - võimalik märgistada erikujulisi tooteid suurema vaevata.  

Tänapäeval on tampotrükk väga tehniline ala, mille trükivõimalused on laialdased. Trükkida saab näiteks meditsiinilistele tarvikutele - süstlad, mõõtetopsid, kontaktläätsed jne; golfipallidele, mänguasjadele; autoosadele (nt suunatulekang ja muud salonginäidikud); arvutiklaviatuuridele ja kalkulaatoritele; televiisoritele ja monitoridele jne.


Meie trükikojas on peamisteks tampotrükki vajavateks toodeteks pastapliiatsid, kruusid, lauakellad, mõõdulindid jmt. Ettevalmistuseks vajame linofilmi ning enamus ajast väikesetiraažilise töö juures kulub seadistusele. Seepärast on suuremad tiraažid alati soodsama hinnaga. Kõik erikujulised tooted vajavad fikseerimist, seepärast peavad meie trükkalid olema eriti leidlikud ja hoolsad, et tulemus ikka ja ainult väga hea oleks.