Logi sisse | Registreeru kasutajaks

Graveerimine

Graveerimine jaguneb kaheks suuremaks osaks laser- ja teemantgraveerimine. 

Teemantgraveerimine

Teemantgraveerimine on illustreerimisviis, mil kujund kratsitakse teemantikujulise nõelaga. See tehnika on eriti efektiivne klaasi kaunistamiseks. Teemantgraveerimist kasutati juba Rooma ajal. Sajad aastad hiljem, 16 sajandil tuli see taas moodi Veneetsias, kust see arenes edasi Hollandisse. Varajasemad teemantgraveeringud on lihtsad, rohkem visandite moodi. 17. sajandil üritasid käsitöölised graveerida keerukamaid kujundeid nagu lilli ja putukaid, isegi portreesid, mis olid väga detailsed.

Tänapäeval kasutatakse teemantgraveerimist laiemalt, ei graveerita enam ainult klaasile, vaid ka muudele kõvadele lamedatele pindadele. Samuti on tänapäeval võimalik graveerida nii käsitsi kui arvuti poolt juhitud graveerimismasinatega.

 

 Lasergraveerimine

Lasergraveerimises kasutatakse laserkiirt kujutise pinnale kandmiseks. Sedasorti graveerimise tehniline külg on väga keerukas ja enamjaolt jääb see arvutite juhtida. Lasergraveerimiseks kasutatakse selleks spetsiaalselt loodud materjale. Laseriga saab graveerida ka nt kruusidele ja muudele silindrilistele esemetele.

Mõlemad teenused on meie klientide poolt sagedasti kasutatavad. Enamasti teemantgraveerime võtmehoidjaid ning mälestusesemete silte. Laseriga graveerime põhiliselt kruusidele ja muud veidi komplitseeritumad tööd.